PL EN

Blog

11 IX 2019 r.

Nauka języka obcego przez internet - na co zwrócić uwagę.

powiększ

Jednym z nabierającej coraz większej popularności sposobów uczenia się języków obcych jest nauka przez internet za pośrednictwem rozmaitych aplikacji. Przed podjęciem nauki języka obcego online, przez internet, z lektorem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z formą zajęć. Jakie są korzyści i wyzwania w nauce online? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma naszymi spostrzeżeniami.

Forma zajęć - zalety wyzwania

Dla wielu uczących się języków obcych kluczowa umiejętność to mówienie. I stąd na naszych zajęciach kładziemy nacisk na rozmawianie po angielsku. Przewidujemy,oczywiście,czas na obejrzenie krótkiej sekwencji wideo,wyjaśnienie zawiłości gramatyki,czy przeczytanie fragmentów autentycznych materiałów z internetu. Kluczowe jednak jest obustronne zaangażowanie w dialog. Wydaje nam się, że już sama fizyczna obecność lektora w miejscu różnym od miejsca uczącego się mobilizuje obie strony do ciągłej interakcji. Może ona na przykład przyjąć postać redagowania abstraktów akademickich na współdzielonym ekranie w trakcie zajęć z Academic English.

Jakie zatem korzyści może wynieść osoba ucząca się języka obcego przez internet?

Zalety:

  • elastyczność czasowa. Uczący się ma szerszą swobodę dopasowania terminu zajęć do swojego planu dnia.
  • niezależność geograficzna. Uczestnik zajęć może z nich skorzystać niezależnie od miejsca, w którym przebywa. Oczywiście przy założeniu dostępności do sprzętu i internetu.
  • dostępność interaktywnych materiałów do uczenia się. Możliwość wykorzystywania źródeł autentycznego języka spoza podręcznika na bieżąco - online -przy komputerze daje szeroki wachlarz możliwości interakcji w danym języku. Strony www, serwisy wideo, czy interaktywne gry, quizy stwarzają wiele okazji do ćwiczenia umiejętności językowych.

Wyzwania:

  • brak bezpośredniego kontaktu z lektorem.Tak, jak nie mamy uniwersalnych metod nauki języka, tak nie każdemu taka forma zajęć będzie odpowiadała. Pierwsze, krótkie spotkanie możemy potraktować jako testowe i nieodpłatne dla sprawdzenia, na ile ta forma i styl spełnia oczekiwania uczestnika.
  • sprzęt i jakość łącza. Warunki techniczne mogą czasem utrudnić rozmowę w języku obcym. W engline Business English Solutions mamy jednak na to rozwiązania = solutions. Oferta Wystarczy często przesłać linki do danych tekstów, materiałów do odsłuchania lokalnie na swoim komputerze lub też udostępnić je na dysku sieciowym. Ważne jest, aby pozwolić technologii, żeby stała się naszym sprzymierzeńcem oferującym wsparcie na wiele sposobów.

Te kilka punktów powyżej, oczywiście, wcale nie wyczerpuje listy korzyści z nauki języka online. Możemy uzupełnić ją o indywidualne preferencje wobec form nauki.

Na pewno warto spróbować. A do zalet naukjęzyka przez internet możemy dopisać, że nie musimy tracić czasu na dojazd. Wygoda własnej sofy i odrobina aromatycznej kawy w trakcie zajęć znakomicie uzupełni listę korzyści z nauki języka przez internet.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X