PL EN

Blog

29 VII 2014 r.

Sukces w porażce, czyli nie ma tego złego językowego;-)

powiększ

Sukces w porażce, czyli nie ma tego złego językowego;-)

Jakkolwiek duży Jan już od dawna nie jest małym Jasiem, i jako dorosły podejmuje wyzwanie nauki francuskiego, okazuje się, że nawet z edukacyjnej porażki może wydobyć istotne korzyści.

Nauka języka obcego bowiem - zdaniem Williama Alexandra z "NY Times" The Benefits of Failing at French  - w dojrzałym wieku, nawet jeśli zakończona lingwistycznym niepowodzeniem, poprawia istotnie umiejętności kognitywne, których słabnięcie kojarzone jest z wiekiem.  engline w Google+

Wydaje się, że można wprawdzie doszukać się pewnej lekkiej ilościowo, dziennikarskiej przesady w samym stwierdzeniu autora felietonu.

Jednak jeśli same tylko lektury tego i kolejnych nowych artykułów wzmacniających tezy o dobroczynnym wpływie nauki języków obcych na sprawność umysłu wzmożą zachęty do podejmowania wysiłków na tym polu przez osoby dorosłe, wyjdzie to nam wszystkim razem i z osobna tylko na zdrowie! ;-)

Zapraszamy do nauki.

engline.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X