PL EN

Blog

17 VII 2015 r.

Personal branding. Wszyscy jesteśmy markami.

powiększ

Ja jestem, Ty jesteś i Oni też są ...markami. Personal branding w konwencji - pozornie nieco w swoim tonie lżejszej - "kryminalnej", wakacyjnej, choć całkiem przy tym na poważnie.

Mimo wakacyjnej pory zdarza się nam w engline natrafić w sieci na zastanawiający tekst z obszaru zarządzania wart - naszym zdaniem - szerszego udostępnienia.

W zarysowanej mocną, wyrazistą kreską literacką konwencji "kryminalnej" ;-) przełamanej  szalenie modnym ostatnio "redagowaniem - listowaniem" ( np. 10 sposobów x na zrobienie y)  Joanna Malinowska-Parzydło zaprasza do pogłębionej refleksji nad budowaniem własnej marki: Jesteś marką

Jakkolwiek interpretujemy stare hasło "co nas nie zabije, to nas wzmocni" nieco może mniej dramatycznie od szanownej Autorki, dodając do pierwotnej wersji powyższego hasła Haszkową, lekko strawestowaną odrobinę "umiarkowania i rozsądku w granicach prawa" ;-) zastanawiamy się przy okazji, kto jest lub może raczej powinien być grupą docelową odbiorców jej artykułu. Ciekawe, kto najwięcej mógłby skorzystać lektury?                                                                                                                        Trzymając się dalej tej "kryminalnej" konwencji, nieskromnie podejrzewamy, że może to ci, którzy dysponują mocą "pozbawiania życia w człowieku" w szerszej skali z tytułu usadowienia na pewnych szczeblach hierarchii organizacji? ;-)

Autorka w punkcie 10 swojego tekstu odwołuje się do znanej i powszechnej skazy współczesności, w której zdominowana przez ekstrawertyków kultura masowa, a raczej dominujący w niej kult aktywności, nie pozwala nam na zatrzymanie się w biegu i refleksję nad sobą.

Cóż, nasza wielowiekowa tradycja filozoficzno-literacka uczy, że vita activa - pozbawione równoważącej siły vita contemplativa - przekształca się w czyste szaleństwo.

Przypominania sobie o tym zapewne nigdy będzie dość, zdaniem engline

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X