PL EN

Blog

28 I 2015 r.

Tim Ferriss - jak efektywnie rozpocząć dzień.

powiększ

Tim Ferriss, znany przedsiębiorca i autor bestsellerowego "4-godzinnego tygodnia pracy", jak sam twierdzi, też nie jest wolny od złych nawyków niszczących efektywne działanie. Oto sposób, jak zapewnić sobie sprawny początek dnia pracy pochodzący z jego blogu:

Productivity Tricks for the Neurotic, Manic-Depressive, and Crazy (Like Me).

  • Przed rozpoczęciem swoich codziennych zajęć spisz 3 do 5 kwestii, które stresują cię najmocniej. Często będą to sprawy przesuwane w nieskończoność z listy rzeczy do załatwienia poprzedniego dnia.  Ferriss używa do tego celu znanych karteczek Post-it, gdyż ich mały rozmiar zmusza go do zwięzłości zapisu.
  • Następnie, pochyliwszy się nad każdą z tych zapisanych kwestii, zadaj sobie dwa pytania: Czy- gdyby to była jedyna rzecz, jaką udało mi się dziś osiągnąć - byłbym dziś zadowolony z siebie?  Czy popchnięcie tej sprawy do przodu zlikwidowałoby potrzebę realizacji - lub ułatwiłoby ją później - wszystkich pozostałych rzeczy z listy?
  • Rzuć okiem teraz wyłącznie na te pozycje z listy, przy których padła przynajmniej jedna pozytywna odpowiedź na tak.
  • Wybierz jedną z tych sprawi przeznacz 2-3 godziny tego dnia na zrealizowanie zadania. Ferriss podkreśla, że ważne jest, aby wybrać tylko jedną kwestię do realizacji. I to wszystko.

Zdaniem Tima Ferrisa nadawanie w ten sposób priorytetów naszym zadaniom może być skutecznym lekarstwem na typowe nawyki auto-sabotażu jak odkładanie w nieskończoność lub przesadne zaplanowanie dnia z dużą ilością spraw do załatwienia.    engline na FB

Jak mówi sam autor: "Jeśli mam 10 ważnych spraw do zrobienia danego dnia, jestem w 100 procentach pewien, że nie uda mi się wykonać nic ważnego.  Z drugiej strony, jeśli jestem skoncentrowany na jednej kwestii przez 2-3 godziny, blokuję przez ten czas pojawianie się moich auto-destrukcyjnych zachowań."

Tim Ferriss's productivity hack

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X